تزریق ژل فیلر لب | انواع تکنیک ها | عوارض و هزینه ها

فیلر لب یکی از انواع پر کننده های پوستی است. فبیلرهای لب حجم لب شما را افزایش می دهند. داوطلبان فیلر لب باید از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع بینانه داشته باشند . فیلرهای لب از هیالورونیک اسید (HA) مصنوعی تشکیل شده اند . (HA) یک ماده طبیعی در بدن شماست. برند های مختلفی از فیلر لب وجود دارد مثل ژوویدرم، رستایلن، رووفیل 
فیلر لب

انواع مختلف تکنیک های فیلر لب

روش خطي یک روش محبوب است که در تزریق فیلر لب استفاده می شود. این تکنیک شامل استفاده از یک سوزن کوچک برای تزریق فیلر در امتداد مرز سرخابی لب است. مرز سرخابی لب خط بین لب ها و پوست است و با تزریق فیلر در امتداد این خط، متخصصان زیبایی می توانند شکل لب ها را بهبود بخشند و مرز مشخص تری ایجاد کنند
در طول پروسه، انژکتور به دقت فیلر را به صورت خطی و به دنبال خطوط طبیعی لب ها تزریق می کند. این تکنیک برای  مراجعینی که به دنبال بهبود فرم و وضوح لب های خود هستند موثر است.
 تکنیک روسی
این فرآیند شامل تزریق قطرات ریز فیلر به صورت عمودی به لب است، در مقایسه با روش خطی، این تکنیک بدنه لب را پهن کرده، لیفت می کند و بدون ایجاد هیچ گونه برآمدگی بدنه لب را باز می کند.
تکنیک میکرو قطره 
شامل تزریق مقادیر بسیار کمی از فیلر در چندین مکان در سراسر لب است. این تکنیک برای ایجاد زیبایی ظریف و طبیعی استفاده می شود و برای بیمارانی که به دنبال حجم کمی به لب های خود هستند ایده آل است.
در طول این روش، پزشک متخصص قطرات ریز فیلر را به لب ها تزریق می کند و فیلر را به طور یکنواخت در سراسر ناحیه لب پخش می کند. این تکنیک برای بیمارانی که می خواهند از تغییر محسوس در ظاهر لب های خود جلوگیری کنند موثر است
تکنیک چادر زدن
تکنیک چادر زدن روش دیگری در تزریق فیلر لب است. این تکنیک شامل تزریق مستقیم فیلر به بدن لب است که می تواند حجم و پری لب را فراهم کند. برای انجام این روش، پزشک متخصص ممکن است از یک کانول، یک لوله کوچک و انعطاف پذیر، برای ایجاد پاکت های کوچک فیلر در بافت لب استفاده کند.
انواع مختلف تکنیک های فیلر لب
تکنیک چادر زدن برای مراجعینی که به دنبال حجم دادن به لب های خود هستند یا برای کسانی که به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن حجم خود را از دست داده اند ایده آل است. این تکنیک می تواند ظاهر طبیعی تری ایجاد کند و به تعادل عدم تقارن در لب ها کمک کند.
تکنیک فن
تکنیک فن شامل تزریق مقادیر کمی از فیلر به شکل فن در سراسر ناحیه لب است. این تکنیک برای ایجاد ظاهری طبیعی تر استفاده می شود و می تواند به ترکیب فیلر با خطوط طبیعی لب ها کمک کند.
در طول این عمل، پزشک متخصص مقادیر کمی فیلر را به لب ها تزریق می کند و به شکل فن از یک طرف لب به طرف دیگر حرکت می کند. این تکنیک برای بیمارانی که به دنبال بهبودی ظریف هستند و می‌خواهند از ظاهر بیش از حد خود جلوگیری کنند ایده‌آل است.

عوارض فیلر لب

فیلر لب تقریبا عوارض خاصی ندارد اما اگر کلینیکی که انتخاب میکنید مناسب و متخصص نباشند، تزریق فیلر ممکن است خطرات احتمالی به همراه داشته باشد. در زیر به تعدادی از این خطرات اشاره می کنیم.
خطرات فیلر لب چیست؟
 • خونریزی و درد در محل های تزریق
 • فعال شدن مجدد تب سرد
 • تغییر رنگ یا حساسیت
 • عفونت
مرگ بافتی (به خطر افتادن عروق)، اگر فیلر لب به اشتباه به داخل یا اطراف شریان تزریق شود باعث انسداد عروق شده و در نتیجه ممکن است مرگ بافتی رخ دهد که غیرقابل جبران است. اگر علائم مرگ بافتی را مشاهده کردید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید چرا که در ساعات اولیه می توان جلوی تخریب را گرفت. 
ممکن است به دلیل تورم ایجاد شده در اثر تزریق، اندازه لب ها قرینه نشوند و دچار عدم تقارن شوند که این مورد در جلسه ترمیم که بین دو هفته تا یکماه بعد خواهد بود ترمیم می شود.
عوارض فیلر لب

مزایای فیلر لب

1- ظاهر برجسته
برای اکثر افراد، بزرگترین مزیت فیلر لب، پرتر کردن ظاهر لب ها است. لب‌های پرتر می‌تواند باعث جوان‌تر به نظر رسیدن و احساس خوب جوانی در فر شود. برای خانم هایی که ممکن است از ویژگی های خاص صورت کاملاً راضی نباشند، یک راه ساده برای به دست آوردن اعتماد به نفس استفاده ازفیلرهای لب است. بهبود ظاهر آنها همچنین می تواند به افزایش اعتماد به نفس آنها در موقعیت های حرفه ای و اجتماعی کمک کند. نکات و آموزش های آرایش فراوان است، اما آنها فقط نتایج کوتاه مدت و ظریفی را ارائه می دهند. اگر خانمی می خواهد لب های خود را برای طولانی مدت تقویت کند تا در محل کار و خانه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد، فیلر های لب گزینه خوبی هستند.
2. پری طبیعی
محصولاتی مانند فیلر‌های لب ظاهری طبیعی دارند زیرا از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند، ماده‌ای که به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود. از آنجایی که اسید هیالورونیک طبیعی است، احتمال کبودی کمتری دارد. فیلر به طور طبیعی جذب می شود و تقریباً هر شش ماه یکبار باید تعویض شود تا حجیمی لب ها حفظ شود.
3. برجستگی تدریجی
برای به دست آوردن نتیجه مطلوب می توان فیلرهای لب را در زمان معینی و به تدریج مصرف کرد. این گزینه به ویژه برای افرادی که با لب های نازک متولد شده اند و دقیقاً مطمئن نیستند که وقتی لب هایشان پرتر است چگونه به نظر می رسند جذاب است. در طی چندین جلسه، مراجع می‌تواند لب‌های خود را بدون ناراحتی که ممکن است با تغییر اندازه ایمپلنت همراه باشد، به حالت پرپشتی مطلوب برساند.
مزایای فیلر لب
4. بدون عوارض جانبی
فیلرهای لب تقریبا بدون عوارض هستند مگر اینکه شرایط مراجع خاص باشد و خود مراجع آلرژی های مختلفی داشته باشد. واکنش های آلرژیک و عوارض جانبی در مورد فیلر های اسید هیالورونیک بسیار نادر است. برای یک مراجع بالقوه مهم است که در مشاوره اولیه درباره آلرژی های شناخته شده یا رژیم دارویی خود صحبت کند تا اطمینان حاصل شود که کلینیک فیلر مناسب را انتخاب می کند. اگر احتمال دارد که فردی به مواد تشکیل دهنده فیلر حساسیت داشته باشد، پزشک ممکن است ابتدا آزمایشی را با تزریق مقدار کمی به بازوی بیمار انجام دهد.
5. کمک به افزایش آبرسانی لب ها
رایج ترین فیلر های تزریقی لب از اسید هیالورونیک تشکیل شده است که یک قند طبیعی است که در بدن ما یافت می شود. اسید هیالورونیک مولکول های آب را جذب می کند تا ظاهر لب های ما هیدراته تر و در نتیجه سالم تر شود.
6.  کمک به بهبود خطوط یا چروک لب ها
فیلر لب را آبرسانی و حجیم می کند، که در اصل خطوط لب های ما را پر می کند و ظاهری جوان به لب های ما میدهد و مزیت دیگر اینست که نتیجه آن بلافاصله دیده می شود. 
7. کمک به کند کردن علائم پیری
با افزایش سن، کلاژن طبیعی در لب‌های ما تجزیه می‌شود و همچنین تولید طبیعی اسید هیالورونیک بدن کاهش می‌یابد. این باعث می‌شود که خطوط لب هایمان بیشتر دیده شوند و ظاهری خالی و کم حجم داشته باشند. نتیجه فیلرهای لب بلافاصله دیده می شوند و می‌توانند ظاهر پیر را فقط در یک مراجعه از لب‌های ما دور کند. فیلر همچنین به بازیابی اسید هیالورونیک طبیعی بدن در لب‌ها کمک می‌کند و آن را حجیم‌تر می‌کند. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که تزریق اسید هیالورونیک می‌تواند کلاژن را تحریک کند، بنابراین علائم پیری را کند می‌کند و پوستی شاداب‌تر نشان می‌دهد.
8. کمک به بهبود عدم تقارن  طبیعی لب
همه ما دارای عدم تقارن های طبیعی هستیم و این چیزی است که ما را انسان می سازد. یکی از بهترین مزیت های فیلر این است که می‌توانیم به راحتی این عدم تقارن‌ها را با ارزیابی دقیق اصلاح کنیم. برای دستیابی به نتیجه مطلوب ممکن است نیاز به بیش از یک جلسه تزریق باشد. تزریق 1 تا 1.5 سی سی در هر جلسه نتیجه مطلوب تری  خواهد داشت و ایمن تر است. اینکه چه کسی تزریق فیلر شما را انجام میدهد بسیار مهم است زیرا در درمان تزریقی به دانش عمیق آناتومی صورت نیاز است. درمان تزریقی یک هنر است و باید طبیعی به نظر برسد.
9. کمک به دستیابی به هارمونی صورت
برخی از افراد با لب های نازک به دنیا می آیند اما در عین حال دارای صورت بزرگی هستند که در این مورد تزریق فیلر باعث هماهنگی لب ها با دیگر قسمت های صورت می شود همچنین تزریق فیلر می تواند باعث بهبود نسبت لب بالا به پایین شود و موجب هارمونی لب بالا و پایین شود همینطور تزریق فیلر می تواند به بهبود "لبخند لثه ای" کمک کند، همچنین می تواند باعث ایجاد تعادل ویژگی های صورت ما شود و باعث هارمونی یا همان هماهنگی اجزای صورت شود.
بسیاری از مزایا و دلایل دیگری وجود دارد که باعث می شود بزرگ کردن لب به یک روش بسیار محبوب تبدیل شود. بهتر است تمام سوالات و نگرانی ها را با پزشک خود در میان بگذارید تا به ایمن ترین و بهترین نتیجه دست یابید.
10. ظاهری زیباتر: لب‌های پرتر و واضح‌تر می‌توانند ظاهری متعادل‌تر و جذاب‌تر ایجاد کنند.
11. افزایش اعتماد به نفس: بسیاری از افراد پس از دریافت فیلر لب، احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری نسبت به ظاهر خود دارند.
12. برگشت پذیر و قابل تنظیم: فیلر های لب مبتنی بر اسید هیالورونیک را می توان حل یا تنظیم کرد و امکان کنترل بیشتر بر نتیجه نهایی را فراهم می کند.
13. نتایج طبیعی: هنگامی که توسط یک پزشک ماهر انجام می شود، فیلر های لب می توانند بهبود ظریف و طبیعی را ارائه دهند.
14. سریع و کم تهاجمی: این روش معمولاً در کمتر از یک ساعت با حداقل زمان از کار افتادگی و بازیابی کامل می شود.

توصیه های قبل از فیلر لب

1. یافتن پزشک محلی مناسب 
یک پزشک ماهر برای داشتن یک تجربه موفق فیلر لب بسیار مهم است. دقت داشته باشید درجه علمی بالا تنها ملاک نتیجه خوب در تزریق فیلر نمی باشد چرا که بحث زیبایی شناسی در نتیجه مطلوب اهمیت بسزایی دارد. انتخاب پزشکی که آناتومی صورت را بشناسد و تزریق را در محل درست انجام دهد و بعلاوه از حس و توان زیبایی شناسی بالایی برخوردار باشد بسیار اهمیت دارد. 
نظرات مشتریان قبلی را بخوانید و برای ارزیابی کار آنها از قبل و بعد عکس بخواهید.
2. بررسی انواع مختلف فیلر لب
گزینه های مختلفی برای فیلر لب وجود دارد که هر کدام فواید و خواص منحصر به فردی دارند. برای یک تصمیم آگاهانه، انواع فیلر های لب زیر را در نظر بگیرید:
فیلرهای اسید هیالورونیک: محبوب‌ترین انتخاب برای تقویت لب، این فیلر‌ها به دلیل احساس طبیعی،  خطر و عوارض کم شناخته شده‌اند. همچنین در صورت نیاز می توان آنها را به راحتی حل کرد. مثال: Juvederm و Restylane.
توصیه های قبل از فیلر لب
فیلر های هیدروکسی لاپاتیت کلسیم: این فیلر ها مانند رادیس حاوی ترکیبی بر پایه کلسیم هستند که به طور طبیعی در استخوان های ما یافت می شود. حجم دهی و ماندگاری بیشتری نسبت به فیلر های هیالورونیک اسید دارند، اما ممکن است برای همه موارد بزرگ کردن لب مناسب نباشند.
فیلر های پلی-ال-لاکتیک اسید: یک ماده مصنوعی زیست تخریب پذیر که به تحریک تولید کلاژن در طول زمان کمک می کند. Sculptra نمونه ای از این نوع فیلر است، اما کمتر از سایر گزینه ها برای برجسته کردن لب استفاده می شود.
3. فلیپ لب را هم درنظر بگیرید
فلیپ لب جایگزینی برای فیلر های لب است که شامل تزریق مقدار کمی بوتاکس در ناحیه اطراف لب است. این کار باعث شل شدن ماهیچه ها می شود و باعث می شود که لب بالایی کمی به سمت بیرون بچرخد و بدون نیاز به فیلر ظاهر لب های پرتر را ایجاد کند.
ماندگاری این روش کوتاه‌تر از فیلرها است و معمولاً حدود سه تا چهار ماه طول می‌کشد. با پزشک خود صحبت کنید که آیا فلیپ لب ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد یا خیر
مزایای فلیپ لب:
غیر تهاجمی: فلیپ لب یک درمان غیرجراحی است که شامل تزریق بوتاکس در ناحیه لب است که منجر به کمترین زمان استراحت و ناراحتی می شود.
مقرون به صرفه: فلیپ لب مقرون به صرفه تر از سایر روش های بزرگ کردن لب حتی فیلر است.
ظاهر طبیعی: به عنوان یک درمان ظریف، فلیپ لب، ظاهر لب ها افزایش می دهد بدون اینکه  تغییر قابل توجهی در شکل آنها ایجاد کند.
معایب فلیپ لب:
نتایج تاخیری: اثرات بوتاکس آنی نیست و ممکن است تا 14 روز طول بکشد تا قابل مشاهده شود.
نتایج کوتاه مدت: نتیجه فلیپ لب تنها چند ماه طول می کشد و برای حفظ ظاهر مطلوب نیاز به تکرار منظم دارد.
تاثیر محدود: فلیپ لب یک درمان ظریف با نتیجه متوسط است. برای نتایج چشمگیرتر، فیلر های لب می توانند انتخاب بهتری باشند.
خطرات بالقوه: برخی از بیماران ممکن است عوارض جانبی جزئی مانند کبودی و تورم را تجربه کنند.
4. حتما تکنیک محبوب لب روسی را در نظر بگبرید
لب های روسی یک تکنیک محبوب فیلر لب است که هدف آن ایجاد ظاهری متمایز با تمرکز برافزایش قد لب است. این روش با الهام از زیبایی‌شناسی سنتی روسی، ظاهری رو به بالا و کانتوری با کمان تیز در نوک لب ها ایجاد می‌کند. این تکنیک به یک پزشک ماهر نیاز دارد که بتواند به طرز ماهرانه ای فیلر را در الگوهای خاصی تزریق کند تا به شکل دلخواه برسد. اگر در مورد ظاهر لب‌هایتان احساس ناراحتی می‌کنید، می‌خواهید کمی حجم لب‌ها را افزایش دهید، یا متوجه کاهش اندازه لب‌ها به دلیل افزایش سن شده‌اید، فیلر به سبک روسی می‌توانند هم لب‌ها و هم اعتماد به نفس شما را بالا ببرند.
5. فیلر لب سنتی یا کلاسیک برای حفظ ظاهر طبیعی لب ها
فیلر های سنتی لب ها شکل و حجم لب ها را افزایش می دهند و در عین حال ظاهر طبیعی را حفظ می کنند. آنها به صورت افقی در قسمت خاصی از لب ها اعمال می شوند تا حجم آنها افزایش یابد و فرم کامل تری ایجاد شود. این فیلر‌ها معمولاً از اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند، ماده‌ای که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود و به حفظ رطوبت کمک می‌کند. نگرانی اصلی در مورد این تکنیک امکان توزیع ناهموار است که ممکن است به ظاهری غیر طبیعی منجر شود.
6. از کپی برداری از افراد مشهور خودداری کنید
گرچه تقلید از سبک های فیلر لب افراد مشهور مورد علاقه تان وسوسه انگیز است، انتخاب ظاهری که ویژگی های منحصر به فرد صورت شما را کامل کند، ضروری است. به یاد داشته باشید آنچه که فردی را زیبا می کند ممکن است برای دیگری مناسب نباشد. برای تعیین بهترین روش فیلر لب که زیبایی طبیعی شما را افزایش می دهد، با پزشک انتخابی خود مشورت کنید و در عین حال عواملی مانند شکل لب، تقارن صورت و تناسب را در نظر بگیرید.
7. فیلر لب می تواند طبیعی به نظر برسد
هنگامی که فیلر لب توسط یک متخصص با تجربه تجویز می شود، می تواند به طور طبیعی و ظریف ظاهر شما را بدون اینکه بیش از حد انجام شده به نظر برسد، بهبود بخشد. پزشکان ماهر تزریق فیلر را مطابق با ویژگی های صورت شما انجام میدهند و اطمینان حاصل می کنند که نتیجه تزریق، زیبایی منحصر به فرد شما را تکمیل کند. شما باید سبک مورد نظر خود را با پزشک در میان بگذارید، تا وی بتواند تکنیک تزریق و حجم فیلر را مطابق با درخواست شما انجام دهد.
8. مراقب ویتامین ها و مکمل ها باشید
برخی ویتامین ها و مکمل ها می توانند خطر کبودی و خونریزی را در طول و بعد از درمان فیلر لب افزایش دهند. ضروری است که پزشک خود را در مورد مکمل هایی که مصرف می کنید مطلع کنید و با آنها مشورت کنید که آیا باید قبل از تزریق فیلر از مصرف اجتناب کنید یا آن را تنظیم کنید. به عنوان مثال، ویتامین E، روغن ماهی و جینکو بیلوبا دارای اثرات رقیق کننده خون هستند که به طور بالقوه منجر به افزایش کبودی و خونریزی در طول درمان می شود. به طور کلی توصیه می شود که مصرف این مکمل ها را حداقل یک هفته قبل از جلسه تزریق فیلر متوقف کنید تا خطر عوارض کاهش یابد.
توصیه های قبل از فیلر لب
9. این یک روش سریع غیر جراحی است
تزریق فیلر لب یک درمان سریع و کم تهاجمی است که معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد. در این روش از یک سوزن ظریف یا کانول استفاده می شود که با دقت در لب ها قرار داده می شود تا فیلر را تزریق کند. به دلیل دوره نقاهت بسیار کوتاه، فیلر های لب یک گزینه محبوب غیر جراحی برای بهبود ظاهر هستند.
10. انتظار داشته باشید که فیلر لب کمی درد داشته باشد
تزریق فیلر لب ممکن است کمی درد ایجاد کند اما به طور کلی خفیف و قابل کنترل است. اکثر پزشکان بی حس کننده موضعی برای کاهش درد در طول تزریق استفاده می کنند. این احساس را می توان به عنوان یک نیشگون گرفتن یا فشار خفیف توصیف کرد. به خاطر داشته باشید که تحمل درد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و پزشک شما باید بتواند شما را در طول این فرآیند راهنمایی کند و راحتی شما را تضمین کند.
11. ممکن است لب های شما کبود شود
توجه به این نکته ضروری است که کبودی و تورم از عوارض جانبی رایج پس از تزریق فیلر لب هستند. این به این دلیل است که رگ‌های خونی ظریف لب‌ها می‌توانند به راحتی در طول عمل مختل شوند. نگران نباشید - این عوارض معمولاً خفیف هستند و باید ظرف چند روز تا یک هفته از بین بروند. استفاده از کمپرس یخ بعد از عمل نیز می تواند به کاهش تورم و کبودی کمک کند.
12. قبل از درمان چه باید کرد
برای به حداقل رساندن خطر کبودی و تورم، آماده شدن برای جلسه تزریق بسیار مهم است. از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید و سعی کنید مصرف الکل و سیگار کشیدن را حداقل یک هفته قبل از درمان به حداقل برسانید.
13. بعد از درمان چه باید کرد
مراقبت های پس از آن برای نتایج مطلوب و بهبودی بسیار مهم است. دستورالعمل های مراقبت های بعدی را  در سایت مطالعه کنید و ان ها را به دقت رعایت کنید. 
14. از عوارض جانبی آگاه باشید
آگاهی از عوارض جانبی بالقوه فیلر های لب می تواند به شما کمک کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرید و برای مقابله با هر مشکلی که پیش می آید آماده باشید.ربرخی از عوارض جانبی رایج عبارتند از درد، تورم، کبودی، قرمزی و عفونت.
عوارض نادر اما شدیدتر ممکن است شامل توده ها، نتایج ناهموار یا انسداد عروق خونی باشد.
این عوارض جانبی بالقوه را با پزشک خود در میان بگذارید و در صورت مشاهده علائم غیرعادی یا شدید با آنها تماس بگیرید.
15. ممکن است نیاز به جلسه ترمیم باشد
اغلب یک جلسه ترمیم برای اطمینان از دستیابی به بهترین نتیجه ممکن از تزریق فیلر لب برنامه ریزی می شود. جلسه ترمیم که معمولا پس از دو هفته تا یکماه بعد از جلسه اول است به پزشک شما اجازه می دهد تا  پس از رفع کامل کبودی و تورم بتواند نتیجه مطلوب را بررسی کرده و هر گونه نگرانی یا سوال را برطرف کند.
16. نتایج فبلر لب سریع است، اما نه برای همیشه
شما می توانید انتظار داشته باشید که نتایج درمان فیلر لب خود را ظرف چند روز مشاهده کنید. اما به یاد داشته باشید که این نتایج دائمی نیستند. طول عمر فیلرهای لب شما به عواملی مانند نوع فیلر مورد استفاده و متابولیسم فردی بستگی دارد. به طور کلی، فیلر های لب بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند.
17. این سرمایه گذاری برای زیبایی شماست
انتخاب فیلر های لب می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. تقویت فرم و حجم لب های شما می تواند ظاهری جوان تر به شما هدیه بدهد.
به یاد داشته باشید که جلسات ترمیم فیلر لب ممکن است برای حفظ نتیجه دلخواه شما ضروری باشد.
18. مزایای فیلر لب را حتما مطالعه کنید. فیلرهای لب وقتی به درستی انجام شوند می توانند فواید زیادی داشته باشند. در زیر توضیح مختصری از فواید فیلر لب آورده شده است.
ظاهری زیباتر: لب‌های پرتر و واضح‌تر می‌توانند ظاهری متعادل‌تر و جذاب‌تر ایجاد کنند.
افزایش اعتماد به نفس: بسیاری از افراد پس از دریافت فیلر لب، احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری نسبت به ظاهر خود دارند.
برگشت پذیر و قابل تنظیم: فیلر های لب مبتنی بر اسید هیالورونیک را می توان حل یا تنظیم کرد و امکان کنترل بیشتر بر نتیجه نهایی را فراهم می کند.
نتایج طبیعی: هنگامی که توسط یک پزشک ماهر انجام می شود، فیلر های لب می توانند بهبود ظریف و طبیعی را ارائه دهند.
سریع و کم تهاجمی: این روش معمولاً در کمتر از یک ساعت با حداقل زمان از کار افتادگی و بازیابی کامل می شود.
19. اگر صورت مستعد به تبخال دارید حتما قبل از تزریق فیلر با پزشک خود در میان بگذارید.

آیا فیلر لب دائمی است؟

فیلر های لب دائمی نیستند. آنها به تدریج با گذشت زمان از بین می روند، بسته به متابولیسم بدن شما معمولاً 6 تا 12 ماه پس از تزریق ممکن است برای حفظ حجم مورد نظر خود به ترمیم نیاز داشته باشید.

مراقبت های بعد از فیلر لب

برای داشتن بهترین نتیجه از تزریق فیلر به لب موارد زیر را رعایت کنید :
بعد از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید
از مصرف سیگار، الکل، قلیون و سایر دخانیات اجتناب کنید
از نوشیدن با نی خودداری کنید
اطراف محل های تزریق را نخارانید
تا 24 ساعت از فعالیت های بدنی که جریا خون را افزایش میدهند پرهیز کنید.
توصیه میشود تا 72 ساعت لب ها را لمس نکنید و از وارد شدن هر گونه فشار به آن ها خودداری کنید.
استفاده از رژ لب یا بالم لب (حداقل برای 24 ساعت) ممنوع است
به مدت 48 ساعت از دمای بالا مانند حمام بخار، سونا یا کلاس های ورزشی گرم استفاده نکنید گرمای زیاد می تواند تورم را بیشتر کند.
از خوردن غذاهای سفت اجتناب کنید
سعی کنید سرتان را روی بالشت قرار دهید تا تورم شما کاهش یابد. روی صورت نخوابید
هیدراته بمانید نوشیدن آب فراوان به بهبودی کمک می کند
میوه و سبزیجات زیاد مصرف کنید و سعی کنید از سدیم اضافی که باعث بددتر شدن تورم میشود خودداری کنید.
مراقبت های بعد از فیلر لب

سوالات متداول

چه زمانی می توانم بعد از فیلر لب دوباره ببوسم؟
بوسیدن می تواند فشار زیادی به لب ها وارد کند و خطر عفونت را افزایش دهد (باکتری های زیادی در دهان وجود دارد!)، بنابراین بهتر است تا 48 تا 72 ساعت پس از انجام درمان فیلر لب از بوسیدن خودداری کنید. لب های شما احتمالا کمی حساس و متورم خواهند بود، بنابراین بوسیدن ممکن است به هر حال مناسب نباشد.
آیا مردان هنگام بوسیدن لب، فیلر را احساس می کنند؟
اگر از فیلر استاندارد استفاده کنید و میزان معقولی تزریق داشته باشید، شریک عاطفی شما هنگام بوسیدن فیلر را احساس نمی کند. در مورد ظاهر لب نیز هدف این است که لب‌هایتان را به گونه‌ای زیبا کنید که طبیعی باشند، هم برای شما و هم برای هر کسی که ممکن است ببوسید. بسیاری از مراجعین به ما می گویند که به محض کاهش تورم، لب های آنها طبیعی است و شریک زندگی آنها تفاوت قابل توجهی را متوجه نمی شوند.
نحوه تزریق فیلر به لب چگونه است؟
تزریق از طریق مرز سرخابی به سرخاب انجام می شود. یک سوزن گیج 30 را در هر نقطه مشخص شده از مرز سرخابی با زاویه مایل (30 درجه) که عمق آن بیش از 2.5 میلی متر نباشد، وارد می کنیم تا از ورود به رگ های لب جلوگیری شود.
رایج ترین انواع ژل لب 
رایج بودن ژل ها یا همان فیلرهای لب کاملا جغرافیایی است یعنی در کشورهای مختلف متفاوت است. بعنوان مثال فیلر لب رستیلن در امریکا بسیار رایج است زیرا هم بسیار با کیفیت است و هم تولید امریکاست. در ایران انواع فیلرهای لب استفاده می شود و موجود است و از گران ترین تا ارزان ترین را می توانید انتخاب کنید. اما اخیرا به دلیل افزایش قیمت ارز برند هایی مثل رووفیل کره و نورامیس چین به دلیل کیفیت مطلوب و قیمت مناسب بیشتر رایج هستند. 
معرفی انواع روش های تزریق ژل لب
برای بررسی کامل روش های تزریق به قسمت تکنیک های تزریق فیلر لب مراجعه کنید.
چه افرادی نباید از فیلر لب استفاده کنند؟
فیلر های پوستی ممکن است برای افرادی که شرایط خاص مانند اختلالات خونریزی ختلالات بافت همبند، لوپوس و اختلالات لخته شدن خون مانند کم خونی داسی شکل، تبخال دهان یا ویروس هرپس ساده نوع 1 ، یا برخی آلرژی ها دارند مناسب نباشند. حتی اگر پزشک شما تأیید کرد که فیلرهای پوستی ضرری برای شما ندارند، باز هم باید بدانید که همه محصولات پزشکی دارای هم مزایا و هم خطراتی هستند.
آیا بدن من ممکن است فیلر را پس بزند؟
پاسخ التهابی: در موارد نادر، بدن ممکن است پاسخ ایمنی به فیلر نشان دهد و باعث واکنش التهابی شود. این واکنش التهابی می تواند منجر به قرمزی، تورم و ناراحتی شود. با این حال، این یک پس زدن واقعی فیلر نیست. بلکه پاسخ طبیعی بدن به یک ماده خارجی است.
فیلر لب چقدر ماندگاری دارد؟
فیلر های لب دائمی نیستند. آنها به تدریج با گذشت زمان از بین می روند، بسته به متابولیسم بدن شما معمولاً 12 تا 18 ماه پس از تزریق ممکن است برای حفظ حجم مورد نظر خود به ترمیم نیاز داشته باشید.
قیمت فیلر لب چقدر است؟
قیمت فیلرهای لب با توجه به کیفیت، حجم و شرکت سازنده متفاوت است. برای قیمت دقیق تر با شماره 09356748492 و یا 09356748493 تماس بگیرید.
چطور ماندگاری ژل لب را افزایش دهیم؟
 • از آفتاب و اشعه دور بمانید. جلسات سولاریوم به شدت باعث کاهش ماندگاری فیلر لب می شوند.
 • فیلر با کیفیت انتخاب کنید
 • مراقبت های بعد از تزریق را بدرستی انجام دهید
 • فشار کمتری به ناحیه تزریق وارد کنید
 • آب بنوشید 
 • سعی کنید سطح استرس خو را کم کنید
 • جلسات ترمیم را جدی بگیرید. ترمیم وتزریق هر 4 تا 6 ماه یکبار فیلر بهترین راه حفظ فرم و حجم لب شماست.
چه مقدار ژل لب باید تزریق شود؟
وقتی نوبت به درمان لب ها می رسد، معمولا توصیه می کنیم با 1 سی سی فیلر شروع کنید. این اغلب مقدار مناسبی برای افزایش حجم است و  شما را شبیه خود نگه می دارد و اگر لب های حجیم تری دلخواهتان بود و یا مدل خاصی مثل روسی مد نظر داشتید که برای داشتن آن میزان فیلر بیشتری برای فرم دهی مورد نیاز بود، می توانید در جلسات بعدی یک سی سی دیگر تزریق داشته باشید. در کل میزان یک سی سی در هر جلسه نتیجه بهتری را به دنبال خواهد داشت.
آیا تزریق فیلر درد دارد؟
در حالی که برخی ممکن است با تزریق فیلر به لب‌هایشان کمی احساس ناراحتی کنند، اما معمولاً آنقدر درد شدیدی ایجاد نمی‌کند. در واقع، اکثر مراجعین در طول تزریق و بعد از آن در لب خود درد کم و یا تقریبا هیچ دردی احساس نمی کنند. 
بدترین روز بعد از فیلر لب چه روزی است؟
بیشترین میزان تورم فیلر لب در 24 تا 48 ساعت اول پس از عمل رخ می دهد.
بعد از تزریق فیلر لب چه چیزی مهم است؟
برای داشتن بهترین نتیجه پس از تزریق فیلر لب، مراقبت های بعد از تزریق و به حداقل رساندن خطر عوارض بسیار حائز اهمیت است. مهمترین نکته این است که دستورات پزشک خود را به دقت انجام دهید. توضیحات کامل این مراقبت ها در بخش مراقبت های بعد از فیلر لب آ؛ورده شده است. 
چگونه بهترین نتیجه را از تزریق فیلر لب بگیریم؟
مراقبت های بعد از تزریق را به دقت انجام دهید. توصیه های مربوط به ماندگاری فیلر لب را که در بخش ماندگاری فیلر لب در سایت توضیح داده شده است را رعایت کنید. و مهمترین نکته همانطور که در بخش ماندگاری فیلر لب گفته شد ترمیم و شارژ کردن فیلر لب می باشد، چرا که فیلرها دائمی نیستند و جلسات منظم ترمیم و شارژ کردن هر 4 تا 6 ماه بهترین و قابل اطمینان ترین راه برای به دست آوردن نتایج مورد نظر از فیلر ها و همچنین حفظ ظاهر دلخواه شما و حفظ طراوت فیلر لب است.
آیا می توانم بعد از فیلر لب لبخند بزنم؟
بله، می توانید بعد از فیلر لب لبخند بزنید. تا زمانی که از پزشک ما پیروی کنید و بلافاصله پس از تزریق از تحرک بیش از حد یا فشار روی لب ها خودداری کنید، لبخند زدن مشکلی ایجاد نمی کند.
آیا می توانم بعد از فیلر لب وازلین بزنم؟
هیدراتاسیون برای فرآیند ریکاوری، به ویژه پس از فیلر های لب، حیاتی است. سد طبیعی پوست ممکن است به طور لحظه ای در طول فرآیند تزریق آسیب ببیند و در نتیجه حساسیت و خشکی افزایش یابد. استفاده لایه ی نازکی از وازلین و یا پماد ویتامین آ+ د می تواند به ایجاد یک مانع محافظتی کمک کند و احتمال خشکی شدید را کاهش دهد.
چه مدت بعد از فیلر لب می توانم غذا بخورم؟
اول از همه، آیا می توانید بعد از فیلر لب غذا بخورید؟ توصیه می کنیم که اثر هر عامل بی حس کننده ای که قبل از تزریق بکاربردید قبل از خوردن غذا کاملاً از بین رفته باشد تا از گاز گرفتن تصادفی دهان خود جلوگیری کنید. همچنین توصیه می کنیم در 24 ساعت اول پس از درمان از مصرف غذاهای بیش از حد جویدنی یا ترد خودداری کنید.
آیا می توانم بعد از فیلر لب مسواک بزنم؟
بله، می توانید بعد از فیلر لب مسواک بزنید. با این حال، مهم است که ملایم باشید و از وارد کردن هرگونه فشار به ناحیه ای که فیلر تزریق شده است خودداری کنید. ممکن است مقداری حساسیت یا کمی ناراحتی را تجربه کنید.
آیا می توانم بعد از فیلر لب دوش بگیرم؟
در 24 ساعت اول باید از دوش آب گرم خودداری کنید. دمای گرم باعث گشاد شدن رگ های خونی و افزایش تورم می شود. اگر بعد از عمل فیلر لب دوش می گیرید، مطمئن شوید که آب ولرم است.
یا می توانم بعد از فیلر لب قهوه بنوشم؟
متأسفانه نوشیدنی های کافئین دار در چند روز اول پس از درمان ممنوع است. کافئین می تواند باعث بدتر شدن تورم و همچنین احساس سوزش داغی شود که در اثر گرمای نوشیدنی ایجاد می شود. اگر به آن قهوه صبح نیاز دارید، توصیه می کنم جلسه درمان خود را در یک بعد از ظهر رزرو کنید.
آیا ممکن است ندانسته به فیلر لبم آسیب بزنم؟
بله. شما بایستی به مدت حداقل 24 ساعت از اقداماتی مانند مصرف نوشیدنی با نی یا کشیدن سیگار و قلیان و از این قبیل خودداری کنید. انقباض یا انبساط لب های شما ممکن است فیلر لب را مختل کند. همچنین باید حداقل به مدت 24 ساعت از نوشیدن الکل خودداری کنید، زیرا الکل خون شما را رقیق می کند که می تواند کبودی روی لب های شما را بدتر کند. برای اطلاعات بیشتر به بخش مراقبت های بعد از فیلر لب در سایت مراجعه کنید.
بعد از فیلر لب از چه غذاهایی پرهیز کنیم؟
به عنوان بخشی از روش مراقبت پس از تزریق فیلر لب، انتخاب های غذایی شما نقش مهمی ایفا می کند. ما به مراجعین توصیه می کنیم حداقل تا 48 ساعت از مصرف غذاهای شور خودداری کنند زیرا ممکن است تورم را تشدید کنند. غذاهای شیرین نیز مضر هستند زیرا می توانند التهاب را طولانی کنند. غذاهای تند و ساندویچ های داغ ممکن است باعث ناراحتی یا حتی آسیب شوند.
1 سی سی فیلر چگونه به نظر می رسد؟ آیا 1 سی سی فیلر لب قابل توجه است؟ - چقدر نیاز دارید؟
به طور کلی، 1 سی سی فیلر لب نتایج ظریف اما قابل توجهی را با افزایش حجم متوسط 5 تا 10 درصد به لب ها ارائه می دهد.همچنین این مقدار فیلر برای کسانی که به دنبال نتایج طبیعی و بدون پری بیش از حد یا حجم دادن به لب های خود هستند ایده آل است.
فیلر های لب طی چه مدت التیام می یابند؟
تورم ناشی از تزریق فیلر در ابتدا زیاد است و سپس به تدریج طی چند روز تا چند هفته کاهش می یابد. تورم اولیه ای که بیماران در 24 ساعت اول مشاهده می کنند بازتابی از نتایج نهایی نیست. تمام تورم ها پس از حدود 5 روز به طور کامل فروکش می کند، اما بسیار نادر در بعضی افراد ممکن است تا 2 هفته طول بکشد.
یا فیلر لب در ابتدا بد به نظر می رسد؟
تورم، حساسیت، کبودی، سفتی، توده ها/برآمدگی ها، همگی از عوارض جانبی و بالقوه دریافت فیلر لب هستند. ممکن است بعد از جلسه تزریق لب‌های شما کمی متورم به نظر برسند، اما تورم معمولاً ظرف 4 روز تا نهایتا 2 هفته فروکش می‌کند تا نتیجه نهایی آشکار شود.
تا چه مدت بعد از تزریق فیلر از کمپرس یخ روی لب هایم استفاده کنم؟
پس از تزریق فیلر های لب، برای کاهش تورم، می توانید حداقل 2 تا 3 بار در روز از کیسه یخ به مدت 10 دقیقه بطور مقطعی و نه دنباله دار استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که کمپرس یخ را مستقیماً روی لب های خود قرار ندهید زیرا می تواند منجر به آسیب شود. می توانید از یک پارچه تمیز برای پیچیدن دور کمپرس یخ استفاده کنید و سپس آن را روی لب های خود بگذارید.
آیا می توانم بعد از فیلر لب چای بنوشم؟
در حالت ایده آل، برای جلوگیری از صدمات تصادفی، بهتر است تا زمانی که عامل بی حس کننده از بین برود، صبر کنید. علاوه بر این، توصیه می کنیم در 24 ساعت اول پس از درمان از نوشیدنی های بیش از حد گرم یا سرد و غذاهای جویدنی یا ترد خودداری کنید.
بعد از فیلر لب چگونه آب می نوشید؟ 
تا 48 ساعت پس از درمان فیلر لب از نوشیدن با نی خودداری کنید. فشار و حرکت مورد نیاز برای استفاده از نی ممکن است باعث انحراف فیلر لب شود. 
چرا لب های من بعد از فیلر کوچکتر به نظر می رسند؟
حدود یک هفته (7 روز) پس از دریافت فیلر لب، تورم باید کاهش یابد و لب‌های شما کوچکتر از آنچه که بلافاصله پس از تزریق بود، می‌شود. این زمانی است که شما شروع به دیدن نتایج نهایی درمان خواهید کرد. معمولا مرحله تورم فیلر لب نهایتا دو هفته طول می کشد.
چگونه با فیلر لب بخوابم؟
دراز کشیدن روی شکم یا پهلو در طول دوره نقاهت می تواند در نتیجه اختلال ایجاد کند. خوابیدن به پشت به نگه داشتن فیلرها در زمان نشستن آنها کمک می کند.
یا می توانم بعد از فیلر لب صورتم را بشوییم؟
تا حدود 6 ساعت پس از تزریق از لمس یا ماساژ بیش از حد نواحی تحت درمان خودداری کنید. نواحی تحت درمان را می توان با یک پاک کننده ملایم بدون عطر شستشو داد.
آیا فیلر های لب می توانند 3 سال دوام بیاورند؟
طبق مواردی که گزارش شده است، فیلر هایی از برند آمریکایی مانند (Juvederm)، (Restylane) بین 6 تا 18 ماه دوام می آورند.
دسترسی سریع
اطلاعات تماس با ما

پاسداران، خیابان دولت (یوسف کلاهدوز)، بعد از اختیاریه، ابتدای کوچه زنجانپور، پلاک 1، طبقه اول، واحد 2. 

09356748492 واتساپ و تلگرام

09356748493

clinic.asemane@

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کلینیک زیبایی آسمانه می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح